Góra Parkowa

Góry Sowie

Punkt startowy: Bielawa, ul. Władysława Sikorskiego

Poziom trudności

Łatwa

Długość trwania

do 2h

Wózek dziecięcy

Tak

Pies

Tak

Rower

Tak

Data wpisu

29/09/2021

Opis

To kolejny wpis Joasi Chorągwickiej, której dziękujemy za wkład w tworzenie strony. Joasia goni we wpisach „liderów” – Anię Szuberlę i Lecha Dobroczyńskiego.

W skrócie:

1) Opis dotyczy Parkowej Góry w Górach Sowich (455 m), idealnej na spacer z dziećmi, pieskami czy przejechanie na rowerze.

2) Trasa łatwa, na nieco ponad godzinę marszu.

3) Start w Bielawie, na parkingu przy ulicy Sikorskiego, trasa tam i z powrotem

4) Największa atrakcja to wieża widokowa na szczycie.

Opis pełny. 

Kolejne miejsce warte odwiedzenia (zwłaszcza z dziećmi) to Góra Parkowa, w Bielawie, w Górach Sowich. U jej szczytu znajduje się metalowa wieża widokowa, z której rozpościerają się całkiem zacne widoki. Naszą przygodę rozpoczynamy od zaparkowania samochodu na bezpłatnym, sporym parkingu przy ulicy Generała Władysława Sikorskiego. Czeka nas około 30minutowy spacer (z dziećmi jakieś 10 minut dłużej). Już przy samym parkingu „czeka” na nas tablica informacyjna w którą stronę mamy się udać:

Nasza wyprawa będzie prowadziła wzdłuż żółtego szlaku.

Już po pierwszych 5 minutach możemy podziwiać ładny widok i odpocząć na ławeczkach piknikowych. Znajduje się tutaj także wyznaczone miejsce na ognicho.

Po chwili wchodzimy do lasu, a ścieżka staje się bardziej kamienista i wąska. Dla moich dziećmi nie był to żaden problem.

Na szlaku zaczynają pojawiać się pojedyncze, większe kamienie,  a obok ścieżki mniejsze, bądź większe skałki. W tym widoczna na mapie Biała Skałka. Dla dzieci jest to wspaniałe miejsce, które pobudza wyobraźnię do zabawy.

W lesie jest cicho i spokojnie. Mijamy zaledwie kilka osób i jednego pana z małym pieskiem.

Po niespełna 30 minutach jesteśmy u celu. Ku moim oczom ukazała się niewielka, ale całkiem masywna wieża widokowa. Jestem pozytywnie zaskoczona. U góry jest kilka ławeczek.

Wracamy tą samą trasą, Zdjęcia ze szczytu poniżej.