Adamczykowa

Gorce

Punkt startowy: Mszana Dolna, ulica Józefa Marka

Poziom trudności

Łatwa

Długość trwania

do 2h

Wózek dziecięcy

Tak

Pies

Tak

Rower

Tak

Data wpisu

23/05/2021

Opis

ADAMCZYKOWA

Dzisiaj chciałabym przedstawić pomysł na krótki, ale bardzo widokowy szlak, który bez najmniejszego problemu można pokonać z dziećmi.

Adamczykowa – bo o tym szczycie będzie mowa – to wznosząca się na 611 m n.p.m. góra znajdująca się w Gorcach, a właściwe na granicy między Beskidem Wyspowym a Gorcami. Jest zaliczana do Korony Beskidu Wyspowego (czyli 40 najwyższych szczytów leżących w gminach należących do Forum Gmin Beskidu Wyspowego).

Dystans, który nas czeka w drodze na szczyt to niespełna 3,5 kilometra, w trakcie którego pokonujemy jedynie 179 m przewyższenia, w związku z tym szlak prowadzi bardzo łagodnym wzniesieniem.

Czas przejścia: niespełna 2h / sam przemarsz

Trasa: Mszana Dolna – Adamczykowa – Mszana Dolna / tam i z powrotem

PARKING

Samochód zostawiamy w Mszanie Dolnej, przy ulicy Józefa Marka. Parking mieszczący kilkanaście aut, znajduje się przy drodze obok placu zabaw i boiska. Jest tutaj parkometr, natomiast w weekendy parkujemy bezpłatnie.

OPIS SZLAKU

Na szczyt prowadzić nas będą czarne oznaczenia. Pierwsze kilkaset metrów idziemy chodnikiem, wzdłuż ulicy, następnie mijamy ostatnie domy i wkraczamy na polną drogę. Tutaj szlak zaczyna zmieniać swój charakter i pojawiają się lekkie podejścia, natomiast, jak wcześniej wspominałam, są to niemal nieodczuwalne wzniesienia. Droga jest szeroka i wygodna, popatrzcie sami. 

Tutaj również pojawiają się piękne widoki, które towarzyszyć nam będą już do samej góry. Zobaczcie sami – Gorce, Beskid Wyspowy i wyglądająca zza Lubonia Wielkiego Babia Góra.

Wracamy tą samą drogą, którą przyszłyśmy. Trasę można przedłużyć i kierując się dalej czarnym i szlakiem zdobyć Potaczkową.

Według mnie jest to jeden z najbardziej widokowych szlaków w tych okolicach.

Redakcja trasygorskie.pl dziękuje Marzenie Tatarczuch za kolejny, po Nosalu, piękny wpis. Warto podkreślić, że Marzena dochód z wpisu przeznacza na Fundację TOPR.

Mapa wycieczki.

Mapa pokazuje nieco wydłużoną trasę  – do Potaczkowej i z powrotem.