Koci Grzbiet

Góry Sowie

Punkt startowy: Leśny Dworek

Poziom trudności

Łatwa

Długość trwania

do 2h

Wózek dziecięcy

Tak

Pies

Tak

Rower

Tak

Data wpisu

29/09/2021

Opis

To kolejny wpis Joasi Chorągwickiej, dziękujemy za współtworzenie najlepszej w Polsce wyszukiwarki opisów górskich!

Góry Sowie to niezliczona ilość pięknych szczytów, wzniesień, polan, punktów widokowych. Najbardziej znana to oczywiście Wielka Sowa. A słyszeliście może o Kocim Grzbiecie z nową, drewnianą platformą widokową? Zapraszam na wycieczkę ,w skrócie:

1) Trasa łatwa, do przejścia nawet z małymi dziećmi.

2) Psy dozwolone.

3) Spokojnie można przejść ją poniżej 2 godzin.

Opis pełny.

Do celu powinniśmy dotrzeć po niespełna godzinnym spacerku, ale UWAGA! Ja wybrałam troszkę inną trasę, nieoznaczoną na mapach, która zajęła mi niespełna 30 minut. Na dzisiejszą wyprawę wybrałam się z moimi dziećmi, ale po drodze mijaliśmy ludzi z pieskami. Trasa o której mówię jest świetnie oznakowana, „utarta”, często uczęszczana przez turystów. Po drodze mijamy sporo ludzi, w tym uśmiechniętych grzybiarzy.

Spacer zaczynamy od zaparkowania auta pod Leśnym Dworkiem (nie mylić z Leśnym Dworem z Woliborza!). Znajduje się tutaj bezpłatny parking na kilkanaście samochodów. Nie mamy problemu żeby znaleźć miejsce w niedzielne przedpołudnie. Od razu w oczy rzuca się tablica informacyjna w którą stronę mamy się udać, a także oznaczenie naszego szlaku (szlak niebiesko- zielony).

Po kilkunastominutowym spacerze, bardzo przyjemną dróżką dochodzimy do Rozdroża Pod Kocim Grzbietem i kierujemy się w stronę zielonego szlaku (ostry skręt w lewo). Tutaj także znajdujemy tabliczkę informującą nas, gdzie powinniśmy skręcić.

Ta część trasy jest bardzo przyjemna, z kilkoma niewielkimi podejściami. Szlak jest szeroki. Możemy podziwiać piękne widoki, jak ten na poniższym zdjęciu.

 

Po jakiś kolejnych 10 minutach docieramy do celu. Najpierw na drzewie „wita” nas tabliczka a następnie piękna platforma widokowa, z niesamowitymi widokami! UWAGA! Czas zejścia do parkingu to około 15 minut (wg tabliczki), my schodziliśmy z dziećmi około 25minut. Zdjęcie z wieży i mapka poniżej.